Имаме удоволствието да Ви поканим на поредния семинар на тема:
Вагбхат – един достъпен аюрведичен лечител. Как да живеем здравословно според Вагбхат и Ащанга Хридаям
На този семинар участниците ще научат нещо повече за това:
- Кой е Вагбхат и как е направил Аюрведа достъпна за обикновения човек
- Какво ни учи древния Аюрведичен учебник „ Ащанга Хридаям”.
- Подтиповете на вата, питта и кафа описани в „Сърцето на осемте крайника”
ОЧАКВАМЕ ВИ на 31-и Март 2013 г., НЕДЕЛЯ
ЧАЙНАТА на ул. “Г. Бенковски” № 11
ПРОГРАМА
10:30-11:00 Регистрация и представяне на участниците
11:00–12:40 Вагбхат- един достъпен аюрведичен лечител. Как да се живеем здравословно според Вагбхат и Ащанга Хридаям - лектор Мона Каушик
12:40-13:00 Аюрведичен обяд
13:00 Бългаско Сдружение Аюрведа и Фондация ДЕВАМ – Индо-българско общество за изкуство и култура, ви канят да участвате във веселието по случай празника ХОЛИ-цветна фиеста с много индийски песни, танци, ритуали. Холи се празнува в тази част от годината, когато тялото все още чувства известна мудност в прехода от студената зима към топлата и светла пролет. Холи ни провокира да отблокираме натрупали се емоции и чувства през годината. Холи е времето, в което трябва да проявим разбиране и обич към хора около нас, да обновим себе си, да се усмихнем по-широко и да отворим сърцата си.
Нека да използваме тази възможност и да отпразнуваме Холи заедно.
Цена на лекцията: 8 лв. Срещу допълнително заплащане от 10 лв., можете да поръчате аюрведичен обяд включващ супа, основно ястие и десерт.
Записване за участие може да направите през страницата на „Българско сдружение аюрведа”: http://www.ayurvedabg.info/activities/ - „АКТУАЛНИ СЕМИНАРИ“ или на телефон: 0896 72 8881.
Участието си в ХОЛИ можете да заявите на място в деня на събитието.
Мона Каушик е родена в Индия. Фолклорист, културолог, писател, преводач и преподавател в Софийския университет „Св. Климент Охридски”. Председател е на фондация „Девам” – индийско-българско общество за изкуство и култура.
Завършила е курс по натуропатия, йога и аюрведическа медицина в Индия.
Любовта си към България, наследява от своя баща проф. Рам Каушик. От 1979 до 1984 г. той също преподава в СУ "Св.Климент Охридски" и с негова помощ се открива и специалността индология, която професора развива и утвърждава с изключителна любов.
Мона Каушик завършва хинди (индийски език и литература) в Делхи и спечелва стипендия за специализация в България. Тук превежда Йордан Йовков, Боян Биолчев, част от поезията на Яворов, Вапцаров. Боготвори стихотворенията "Две хубави очи" и "Вяра".
Твърди, че все още е подвластна на магията, която страната ни й е направила така, че продължава да иска да живее и работи тук повече от 15 години.